Zonky půjčky Zonky půjčky 2 Zonky půjčky 1 Zonky Zonky půjčky 3 Zonky půjčky 4 Zonky půjčky 5 zonky 1

Zonky - půjčka od lidí

Prohledáváte na internetu všechny možnosti, jak získat nejlevnější půjčku? Hledáte informace o formě aukční půjčky nebo také takzvané půjčky od lidí? Na tomto webu a konkrétně v následujícím obsahu vám budeme srozumitelně popisovat, co to půjčka od lidí je, jaké jsou její výhody a nevýhody, jak můžete ovlivnit výši poplatku za tuto půjčku nebo na jaké detaily se zaměřit ve smlouvě. Zonky půjčku pak můžete ihned získat po vyplnění formuláře v úvodu stránky.

Zonky - text ve zvukové formě

Zonky - co je to, jak funguje tato půjčka?

Zonky půjčka je úvěr poskytnutý přes web od kohokoliv jiného na internetu, kdo uvidí vaši poptávku a rozhodne se vám půjčit za podmínek, které si mezi sebou vzájemně ujednáte. Vaším úkolem je tak pouze vyplnit formulář a není pro vás nutné splňovat podmínky pro poskytnutí.

Pro snadnější pochopení jak celý systém funguje, si představte Zonky web spíše jako nástěnku, na kterou umístíte lístek se vzkazem, na kterém stojí, že potřebujete získat finance a další lidé, kteří tuto nástěnku také vidí, se rozhodnou, jestli vám půjčit chtějí. Zonky a tím myslíme konkrétně webovou službu, vám nepůjčuje žádné vlastní peníze. Je to pro vás pouze nástroj k tomu, abyste ukázali lidem, kteří vám už peníze půjčí, kolik byste si půjčit chtěli.

Zonky - výhody

Z toho jasně vyplývá největší výhoda půjčky od lidí. Na vaši poptávku reaguje velké množství investorů, kteří by vám mohli půjčit a vy tak máte velkou šanci úvěr získat. Další vaší možností pro ovlivnění následujících událostí je také to, že k vaší poptávce připojujete i popisek, proč momentálně půjčku potřebujete. Ten se díky vaší kreativitě může přetvořit třeba do fáze mikro příběhu, který co nejpoutavěji vystihne, proč si chcete půjčit a proč by vám lidé měli půjčit. A to je opravdu zajímavá možnost ovlivnění získání půjčky nebo ne?

Zonky - kolik zaplatím?

Zonky půjčku stejně jako i jakýkoliv jiný úvěr ovlivňuje vaše úvěrová historie. Na platformě je větší šance získat půjčku z toho důvodu, že se soukromá osoba může rozhodnout vyhodnotit riziko vám půjčit jinak než například banka. Mějte na paměti, že všechny vaše půjčky jsou uloženy v registrech. Pokud máte problémy se splácením jiného stávajícího úvěru nebo byly zaznamenány pozdní splátky u jiných dřívějších půjček a podobně, to všechno v registrech poskytovatelé úvěru uvidí. Podmínky, které vám poté budou od Zonky předloženy, musí odpovídat těmto rizikovým faktorům.

Zonky - zákon a smlouva

Na úvod je třeba vědět, že půjčka získaná v aukci není v České republice považovaná za spotřebitelský úvěr a proto se na ní zákon o spotřebitelském úvěru nevztahuje. Hlavním parametrem, který firma Zonky jako podnikatelský subjekt musela splnit, bylo získání licence od České národní banky jako poskytovatel platební služby. Pro vás, uživatele tohoto systému je nejdůležitější se řídit smlouvou o hotovostním úvěru a následujícími úvěrovými podmínkami.

Ve smlouvě se zaměřte především na odstavec definující s čím souhlasíte, pokud smlouvu podepíšete, a co následuje, pokud byste nebyli schopni splácet svoje závazky. V případě jakýchkoli dotazů neváhejte ihned kontaktovat zákaznickou podporu. Kompletní informace úvěrových podmínek a smlouvu k nahlédnutí naleznete na webu Zonky úplně dole v sekci Chci si půjčit - právní dokumenty.

Zonky - zamítnutí

Na Zonky tržišti můžete shledat výhodu také v tom, že po koncovém vyhodnocení vaší poptávky po půjčce uvidíte argumenty nebo překážky, proč jste nakonec sumu neobdrželi. Jistě víte, že existují situace, kdy je vám prezentováno pouze zamítavé stanovisko například ve formě oficiálního emailu nebo telefonátu. Zonky vám vysvětlí příčiny, proč úvěr není možné zprostředkovat, a vy máte možnost se odvolat. V případě, že i přesto půjčku nezískáte, budete vědět alespoň o reálných důvodech, proč tomu tak bylo.

Zonky - levnější půjčka díky technologiím

Aukční systém Zonky je důkazem technologické transformace zprostředkování půjčky odpovídající možnostem 21. století. A také využití všech komponentů od serveru až po software s výsledným snížením ceny úvěru pro vás jako zákazníka. Přestože banky disponují podobným nebo dokonalejším technickým know-how, v případě služby Zonky je finální cena úvěru nižší. Jak je to možné? Kratší provozní historii nebo nižší kapitálovou strukturu pomáhá službě kompenzovat přenesení některých rizik na investora půjčky.